Zabezpieczenie okien i balkonu

Koty z reguły są ciekawe, jeżeli nie ciekawskie. Gdy są kotami niewychodzącymi to wydarzenia na zewnątrz są dla niego bardzo ciekawe – chodzą tam psy, koty i ludzie, latają ptaki i muchy… Jest drapieżnikiem, polowanie ma w naturze, więc jeśli instynkt każe mu zapolować to po prostu skoczy! Może też po porostu się poślizgnąć, stracić równowagę, przestraszyć… I jeżeli okno/balkon  nie będą zabezpieczone specjalną siatką to spadnie…

Spadnie i się zabije lub będzie kaleką, dodatkowo będzie wymagał opieki weterynaryjnej. Kot nie ma lęku wysokości i nie zawsze spada na cztery łapy!!! W „najlepszym wypadku” będzie kotem bezdomnym – może się przestraszyć i oddalić od domu, albo przerażony schować np. w piwnicy, z której potem nie będzie mógł wyjść (bo ktoś zamknie okienko), albo będzie się bał wyjść. A jeżeli okno/balkon będzie zabezpieczone specjalną, mocną siatką to zatrzyma się na siatce! Życie, zdrowie i bezpieczeństwo Twojego kota jest w Twoich rękach. Proszę zobaczyć ile jest ogłoszeń w Internecie w sezonie wiosenno – letnim o zaginionych kotach, w większości są to koty, które wypadły z okien i balkonów. Najczęściej są to wypadki bez happy endów!
Zabezpieczenie balkonu może uratować mu życie! Siatka powinna być mocna i dobrze przytwierdzona, tzn. na tyle mocna, że gdy kot na nią skoczy to zostanie ona na swoim miejscu! Mogą Państwo zrobić zabezpieczenie samodzielnie, jeżeli mają Państwo odpowiedni sprzęt i umiejętności (siatkę można kupić w markecie budowlanym) albo znaleźć firmę, która się tym profesjonalnie zajmuje, a jest ich na rynku wiele!