Przygarnij bezdomnego kotka
to nasza specjalna, cotygodniowa akcja odbywająca się w CENTRUM HANDLOWYM M1 (Al. Pokoju 67) przed sklepem zoologicznym KAKADU
Adopcja – podstawowe informacje
-
Jak adoptować zwierzaka?
W galerii znajdują się ogłoszenia o poszukujących domu kotach i psach, które są pod naszą opieką. Koty/psy przebywają w domach tymczasowych w różnych częściach Krakowa, w przypadku zainteresowania konkretnym zwierzakiem prosimy o kontakt telefoniczny Zapraszamy też do Centrum Handlowego M1 (Al. Pokoju 67) na cotygodniową akcję „Przygarnij bezdomnego zwierzaka” – jesteśmy przed sklepem zoologicznym KAKADU w każdą sobotę w godz. od 10-17.
Biorąc pod uwagę, że Fundacja działa wyłącznie w oparciu o domy tymczasowe wolontariuszy, pomagamy w większym zakresie kotom, stad więcej ogłoszeń i informacji na naszej stronie dotyczy właśnie kotów. W miarę możliwości pomagamy również psom, ale psy rzadko mogą nam towarzyszyć w M1, dlatego w przypadku chęci adopcji psiaka prosimy o kontakt na nr telefonu podany w ogłoszeniu.
-
Zanim podejmiesz decyzję.
Jeżeli zdecydują się Państwo na przygarnięcie zwierzaka pod swój dach to proszę pamiętać, że biorą go Państwo na dobre i na złe, na wiele lat (koty i psy żyją średnio 15 lat i więcej). Będzie również w wakacje, gdy urodzi się dziecko, gdy będą Państwo zmieniali mieszkanie. Zwierzak przyzwyczaja się do nas i darzy nas uczuciami. Nie zawsze będzie małą puchatą kulką, a nigdy nie jest zabawką, dlatego branie kota czy psa dla dziecka, jeśli sami nie jesteśmy przekonani do chęci posiadania zwierzaka nie jest najlepszym pomysłem! Zwierzak to nie tylko przyjemności, to również obowiązki i wydatki – konieczność zapewnienia mu właściwego żywienia, opieki weterynaryjnej.
Dlatego zanim Państwo przygarną zwierzaka proszę dobrze przemyśleć swoją decyzję!
Każdorazowo decyzja z naszej strony o podpisaniu umowy adopcyjnej jest indywidualną decyzją opiekuna danego kota z ramienia Fundacji. -
Dlaczego warto adoptować kota.
Kot w dzisiejszych dziwnych czasach to, nośnik wielce pozytywnej energii. Widuje się go w towarzystwie całej plejady współczesnych czarownic: wróżek, radiestetów, energoterapeutów itp.
Kot obniża ciśnienie, łagodzi ból, wspiera następców doktora Freuda w leczeniu nerwic, lęków, psychoz i rozlicznych waszych dewiacji. Zdarza się, choćby w Japonii, że odpowiednik poczciwego Mruczka ma w szpitalu cały etat.
Koty kochali m.in.: Francesco Petrarka, Dante Alighieri, prorok Muhammad (według legendy obdarzył je umiejętnością spadania na cztery łapy), Ernest Hemingway, Emil Zola, Maria Skłodowska-Curie, Konrad Swinarski, Daniel Mróz. Ten, któremu marzy się władza z domieszką totalitarnego smrodku, niech nie liczy na kocie względy. Z Historii wiadomo, że kotów nienawidzili: Dżyngis-chan, Napoleon, Juliusz Cezar, Mussolini i Hitler.
-
Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota.
- Dorosły kot umie już korzystać z kuwety i słupka do drapania. Zazwyczaj nie wymaga dalszego treningu. Nie niszczy mebli.
- Może być sam w domu, kiedy Ty jesteś w pracy. Ze względu na selekcje, przebyte szczepienia i peł ny rozwój systemu odpornościowego, jest na ogół zdrowy.
- Przeważnie jest już wysterylizowany. Tak że oszczędzasz sobie zmartwienia i wydatków.
- Ma w pełni ukształtowaną osobowość. Jego charakter nie będzie już ulegał zmianom. Na przykład jeśli kot jest spokojny i lubi inne zwierzęta, to takim pozostanie.
- Nie zmienia wyglądu przez resztę życia.
- Docenia to, że został obdarzony miłością i adoptowany. Odwzajemnia uczucie swego nowego opiekuna.
-
Oczym warto pamiętać adoptując małego kotka.
- Nauczenie go korzystania z kuwety i drapania tylko przeznaczonych do tego przedmiotów może kosztować Cię dużo pracy i cierpliwości. Nastaw się też na straty i zniszczenia.
- Wymaga troskliwej opieki i dozoru przez całą dobę. Podobnie jak małe dziecko, jest narażony na różne choroby i infekcje.
- Nie jest jeszcze wysterylizowany. Musisz pamiętać o dokonaniu tego zabiegu w odpowiednim terminie. Poniesiesz też pewne koszty.
- Ma niewiadomą osobowość – przygotuj się na niespodzianki. U kotów charakter kształtuje się podczas pierwszych ośmiu tygodni życia, ale objawia się w pełni dopiero, gdy kot osiągnie dojrzałość.
- Wbrew powszechnemu przekonaniu, opiekun nie jest już w stanie wpłynąć na charakter kociaka.
- Zmienia wygląd w miarę dorastania. Nie będzie zawsze puszystą kuleczką!
- Nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma wyjątkowe szczęście. Traktuje opiekuna głównie jako źródło pożywienia.