O fundacji i jej celach

Fundacja „Zwierzęta Krakowa” powstała w maju 1994r.     Od lutego 2007r. ma status Organizacji Pożytku Publicznego, na którą można przekazać 1% podatku. Fundacja działa wyłącznie w oparciu o wolontariat  i domy tymczasowe – nie zatrudnia pracowników, nie wynajmuje biura, nie posiada samochodów służbowych. Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji, wszystkie wydatki pokrywa z datków wrzucanych do puszek stojących w niektórych lecznicach weterynaryjnych i sklepach, darowizn oraz 1% odpisu od podatku.

     

 

 

 

Celem Fundacji jest szeroko pojęta pomoc bezdomnym zwierzętom i ograniczenie skali ich bezdomności. Jako, że Fundacja działa wyłącznie w oparciu o domy tymczasowe (prywatne mieszkania wolontariuszy) pomagamy głównie kotom, a w miarę możliwości lokalowych również psom. Dokarmiamy koty dziko żyjące w wielu miejscach na terenie Krakowa, sterylizujemy je, leczymy, a kotom nadającym się do adopcji szukamy nowych domów m.in. organizujemy cotygodniową akcję „Przygarnij bezdomnego kotka" w Centrum Handlowym M1 (Al. Pokoju 67) przed sklepem zoologicznym KAKADU. 

Zachęcamy opiekunów bezdomnych kotów lub osoby chcące wysterylizować bezdomne koty w swojej okolicy do kontaktu z nami w sprawie wypożyczenia klatki łapki - tel. 660 67 68 24.