Fundacja Zwierzęta Krakowa
Piątek, 31 lipca 2015
napisz
napisz do nas!


krakow
magiczny krakowZarzadzanie strona:

Uzytkownik:
Haslo:
 

DLACZEGO WARTO ADOPTOWAĆ KOTA

Kot w dzisiejszych dziwnych czasach to,  nośnik wielce pozytywnej energii. Widuje się go  w towarzystwie całej plejady współczesnych czarownic: wróżek, radiestetów, energoterapeutów itp.

Kot obniża ciśnienie, łagodzi ból, wspiera następców doktora Freuda w leczeniu nerwic, lęków, psychoz i rozlicznych waszych dewiacji. Zdarza się, choćby w Japonii, że odpowiednik poczciwego Mruczka ma w szpitalu cały etat.

Kochali nas m.in.: Francesco Petrarka, Dante Alighieri, prorok Muhammad (według legendy obdarzył nas umiejętnością spadania na cztery łapy), Ernest Hemingway, Emil Zola, Maria Skłodowska-Curie, Konrad Swinarski, Daniel Mróz. Ten, któremu marzy się władza z domieszką totalitarnego smrodku, niech nie liczy na nasze względy. Dlatego nienawidzili nas: Dżyngis-chan, Napoleon, Juliusz Cezar, Mussolini i Hitler. 

Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota

Dorosły kot Kociak
Umie już korzystać z kuwety i słupka do drapania. Zazwyczaj nie wymaga dalszego treningu. Nie niszczy mebli. Nauczenie go korzystania z kuwety i drapania tylko przeznaczonych do tego przedmiotów może kosztować Cię dużo pracy i cierpliwości. Nastaw się też na straty i zniszczenia.
Może być sam w domu, kiedy Ty jesteś w pracy. Ze względu na selekcje, przebyte szczepienia i peł ny rozwój systemu odpornościowego, jest na ogół zdrowy. Wymaga troskliwej opieki i dozoru przez całą dobę. Podobnie jak małe dziecko, jest narażony na różne choroby i infekcje.
Przeważnie jest już wysterylizowany. Tak że oszczędzasz sobie zmartwienia i wydatków. Nie jest jeszcze wysterylizowany. Musisz pamiętać o dokonaniu tego zabiegu w odpowiednim terminie. Poniesiesz też pewne koszty.
Ma w pełni ukształtowaną osobowość. Jego charakter nie będzie już ulegał zmianom. Na przykład jeśli kot jest spokojny i lubi inne zwierzęta, to takim pozostanie. Ma niewiadomą osobowość - przygotuj się na niespodzianki. U kotów charakter kształtuje się podczas pierwszych ośmiu tygodni życia, ale objawia się w pełni dopiero, gdy kot osiągnie dojrzałość.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, opiekun nie jest już w stanie wpłynąć na charakter kociaka.
Nie zmienia wyglądu przez resztę życia. Zmienia wygląd w miarę dorastania. Nie będzie zawsze puszystą kuleczką!
Docenia to, że został obdarzony miłością i adoptowany. Odwzajemnia uczucie swego nowego opiekuna. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma wyjątkowe szczęście. Traktuje opiekuna głównie jako źródło pożywienia.

 

Ostatnia aktualizacja: Czwartek, 31 czerwca 2015, kontakt tel: 12 6549609