Colette

HomeAdopcja

Adopcja

W galerii znajdują się ogłoszenia o poszukujących domu kotach i psach, które są pod naszą opieką. Koty/psy przebywają w domach tymczasowych w różnych częściach Krakowa, w przypadku zatem zainteresowania konkretnym zwierzakiem prosimy o kontakt na podany w ogłoszeniu nr telefonu.

 Zapraszamy również do Centrum Handlowego M1 (Al. Pokoju 67) na cotygodniową akcję „Przygarnij bezdomnego kotka". Jesteśmy przed sklepem zoologicznym KAKADU w każdą sobotę w godz. od 10-16, oraz w niektóre niedziele między godz. 12-16 (informacja – tel. 660 67 68 24).


Zanim Państwo przygarną kota proszę przemyśleć swoją decyzję. Kot to nie tylko przyjemności, kot to również obowiązki i wydatki – konieczność zapewnienia mu właściwego żywienia, opieki weterynaryjnej. Pomyślmy, że kot żyje długo, 20 lat a nawet więcej, że przyzwyczaja się do nas i darzy nas uczuciami, że tęskni za nami…. jest też wtedy kiedy chcemy jechać na wakacje…. nie zawsze będzie małą puchatą kulką…. a nigdy nie jest zabawką!
Każdorazowo decyzja z naszej strony o podpisaniu umowy adopcyjnej jest indywidualną decyzją danego opiekuna kota, w którego domu tymczasowym przebywa. Wolontariusz znając danego kota podejmuje subiektywną decyzję o podpisaniu z zainteresowaną osobą umowy adopcyjnej.

Dlaczego warto adoptować kota

Kot w dzisiejszych dziwnych czasach to,  nośnik wielce pozytywnej energii. Widuje się go  w towarzystwie całej plejady współczesnych czarownic: wróżek, radiestetów, energoterapeutów itp.

Kot obniża ciśnienie, łagodzi ból, wspiera następców doktora Freuda w leczeniu nerwic, lęków, psychoz i rozlicznych waszych dewiacji. Zdarza się, choćby w Japonii, że odpowiednik poczciwego Mruczka ma w szpitalu cały etat.

Kochali nas m.in.: Francesco Petrarka, Dante Alighieri, prorok Muhammad (według legendy obdarzył nas umiejętnością spadania na cztery łapy), Ernest Hemingway, Emil Zola, Maria Skłodowska-Curie, Konrad Swinarski, Daniel Mróz. Ten, któremu marzy się władza z domieszką totalitarnego smrodku, niech nie liczy na nasze względy. Dlatego nienawidzili nas: Dżyngis-chan, Napoleon, Juliusz Cezar, Mussolini i Hitler.

Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota:

 • Dorosły kot umie już korzystać z kuwety i słupka do drapania. Zazwyczaj nie wymaga dalszego treningu. Nie niszczy mebli.
 • Może być sam w domu, kiedy Ty jesteś w pracy. Ze względu na selekcje, przebyte szczepienia i peł ny rozwój systemu odpornościowego, jest na ogół zdrowy.
 • Przeważnie jest już wysterylizowany. Tak że oszczędzasz sobie zmartwienia i wydatków.
 • Ma w pełni ukształtowaną osobowość. Jego charakter nie będzie już ulegał zmianom. Na przykład jeśli kot jest spokojny i lubi inne zwierzęta, to takim pozostanie.
 • Nie zmienia wyglądu przez resztę życia.
 • Docenia to, że został obdarzony miłością i adoptowany. Odwzajemnia uczucie swego nowego opiekuna.

Kociak:

 • Nauczenie go korzystania z kuwety i drapania tylko przeznaczonych do tego przedmiotów może kosztować Cię dużo pracy i cierpliwości. Nastaw się też na straty i zniszczenia.
  Wymaga troskliwej opieki i dozoru przez całą dobę. Podobnie jak małe dziecko, jest narażony na różne choroby i infekcje.
 • Nie jest jeszcze wysterylizowany. Musisz pamiętać o dokonaniu tego zabiegu w odpowiednim terminie. Poniesiesz też pewne koszty.
 • Ma niewiadomą osobowość - przygotuj się na niespodzianki. U kotów charakter kształtuje się podczas pierwszych ośmiu tygodni życia, ale objawia się w pełni dopiero, gdy kot osiągnie dojrzałość.
 • Wbrew powszechnemu przekonaniu, opiekun nie jest już w stanie wpłynąć na charakter kociaka.
 • Zmienia wygląd w miarę dorastania. Nie będzie zawsze puszystą kuleczką!
 • Nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma wyjątkowe szczęście. Traktuje opiekuna głównie jako źródło pożywienia.