Colette

HomeAkcja sterylizacjiSterylizacja kotów bezdomnych

Akcja sterylizacji kotów bezdomnych

Wychodząc z założenia, że sterylizacja to jedyny skuteczny sposób ograniczenia bezdomności kotów od lat prowadzimy akcję sterylizacji/kastracji bezdomnych kotów. Dysponujemy specjalnymi klatkami zarówno do łapania dzikich kotów, jak i przetrzymywania ich po zabiegu.

 

Niestety coraz częściej można zaobserwować wrogi stosunek do kotów wolno żyjących - zamykanie przed nimi okienek do piwnic, płoszenie ich i przepędzanie. Z reguły niechęć do kotów narasta, gdy na danym terenie jest ich za dużo, a koty rozmnażają się w postępie geometrycznym. I tak co roku rodzą się tysiące nowych bezdomnych kociąt, przez nikogo niechcianych, poniewierających się w poszukiwaniu schronienia, ciepła, bezpieczeństwa, jedzenia!

 

Pamiętajmy, że los zwierząt zależy od człowieka! Zainteresujmy się kotami w naszej okolicy, jeżeli nie są Państwo stałymi ich opiekunami, proszę porozmawiać z osobami na co dzień je dokarmiającymi w celu poinformowania o planowanej akcji, ustalenia czy choćby niektóre koty nie są wysterylizowane, ewentualnej pomocy z ich strony.

Fundacja pomaga sterylizować wyłącznie koty bezdomne, tj. takie, które nie mają swoich właścicieli! Koty nadające się do adopcji, tzn. reagujące dobrze na kontakt  z człowiekiem  w miarę możliwości zostają w Fundacji (domach tymczasowych) do czasu znalezienia im nowego domu, natomiast koty nieoswojone w odpowiednim czasie po zabiegu wracają na swój teren. Wszystkie sterylizowane/kastrowane przez nas koty są odpchlane i odrobaczane. W miarę możliwości finansowych Fundacja pokrywa koszt sterylizacji/kastracji kotów bezdomnych. Jest to możliwe dzięki indywidualnym darowiznom, a szczególności dzięki odpisowi 1% podatku.

Zachęcamy opiekunów bezdomnych kotów i osoby chcące wysterylizować bezdomne koty w swojej okolicy do kontaktu w sprawie wypożyczenia klatki łapki i umówienia terminu przyjęcia kota - tel. 660 67 68 24.

Więcej na temat zalet sterylizacji/kastracji kotów mogą Państwo przeczytać tutaj.